Dołącz do czytelników
Brak wyników

W pokoiku Słonika Balonika , Artykuł sponsorowany

24 listopada 2021

W pokoiku Słonika Balonika

0 8

Wydawnictwo: Muduko
Ilustracje: Wydawnictwo Kang Shuan
Wiek: +4
Liczba graczy: 2–4

W co się ubrać? To świetna gra, w której będziesz dobrze się bawić, a przy okazji nauczysz się łączyć kolory i wzory. Co więcej, w ten sposób, możesz zostać świetną stylistką/świetnym stylistą, czyli osobą, która potrafi dobierać ubrania i zestawiać kolory tak, by tworzyły ciekawą całość. Jeśli masz ochotę na taką przygodę, to wybierz planszetkę z jednym z czterech zwierząt, wylosuj kartę ze wzorem stroju, weź do ręki kolorowe, przeźroczyste folie i baw się razem z całą rodzinką. Gra daje dużo satysfakcji, bo to Ty, samodzielnie układasz jedną na drugiej folie z podstawowymi kolorami, by otrzymać nową pochodną barwę. Życzę wielu zakończeń, ale przede wszystkim radości z wykonania zadania, nad którym trzeba nieco pogłówkować. Bo wysiłek się opłaca! A w zabawie wysiłek zamienia się na wyzwanie!


Wioska na ulicy Małej. Narodziny

Autorka: Kasia Żywioł
Ilustracje: Edyta Danieluk
Wydawnictwo: Studio Koloru

Ileż się dzieje w jednej kamienicy! Możesz się o tym przekonać, zanim jeszcze zaczniesz czytać historię o ciekawym życiu sąsiadów przy ulicy Małej. Popatrz na okładkę, a potem na wyklejkę, czyli pierwszą kartkę książki, która przyklejona jest do okładki. Obejrzyj rysunek kamienicy i przeczytaj imiona mieszkańców oraz to, co ich charakteryzuje. Gotowe, teraz zacznij opowieść, w której dowiesz się, co czuje, myśli i przeżywa pięcioletnia Lila, dlaczego tak bardzo cieszy się z narodzin córki swoich sąsiadów, a zaraz potem tak bardzo jej smutno. Przeczytasz o Pani Mani, Państwu Buraczkach i Babci Żyrafce. Odkryjesz, że różni ludzie, mieszkający pod jednym dachem tego samego domu, są dla siebie przyjaźni, życzliwi, dobrzy. Zrozumiesz, jak bardzo pomaga rozmowa z kimś serdecznym, gdy jest się w przykrym nastroju.

Uwaga, czytanie tej książki wciąga, nastraja radośnie i sprawia, że na sercu robi się przyjemnie i ciepło! To wspaniała lektura na jesienne i zimowe wieczory. Świetna do głośnego, rodzinnego czytania!
 


Lalani z dalekich mórz

Wydawnictwo: Literackie
Autor: Erin Entrada Kelly

Zanim zaczniesz czytać trzymającą w napięciu opowieść o odważnej filipińskiej dziewczynie, popatrz na ilustracje. Okładka, strona tytułowa, kolejne strony pełne są wyjątkowych roślin i rozmaitych zwierząt. Czy uszami twej wyobraźni słyszysz odgłosy ptaków? Jeśli tak, to „jesteś tu, gdzie śpiewają binti”. A jeśli nie słyszysz nic, nie martw się, właśnie zaczynasz niezwykłą podróż na Sanlagicie, wyspie owianej tajemnicą, wyspie dziecięcych zabaw i trudów, wyspie żeglarzy i prządek. Polecam ci tę baśniową książkę, z której dowiesz się, jak piękne są historie z odległych zakątków świata.
 


Zofia Stanecka, Świat według dziadka

Dziadek najlepiej kręci kakao. Dziadek potrafi latać. Dziadek trochę podśmierduje. Ale najważniejsze, że dziadek wszystko umie i na pewno da sobie radę, gdy się postara – tak mówi jego wnuk Ryś. Ta piękna historia o ważnych osobach – dziadku i wnuku pełna jest niezwykłych sytuacji: nagle na środku mieszkania wyrasta drzewo, pojawia się Kaczka Bojowa, która broni przed niebezpieczeństwami, albo Super Termometr zjada pudło lodów (i to nie sam)… Ale ta książka jest jeszcze o czymś bardziej wyjątkowym: o miłości, która nie kończy się nigdy. Co to znaczy…? Przeczytaj książkę i wymyśl jej zakończenie.

Przypisy