Dołącz do czytelników
Brak wyników

Bohater z charakterem

13 października 2021

NR 4 (Listopad 2021)

Pasja, która tworzy więź

0 27

Mam na imię Jagoda i opowiem wam o mojej przyjaźni z kimś o pięknym i wrażliwym sercu. Bardzo kocham wszystkie czworonogi, ale moją największą miłością są konie. Uwielbiam ich miękkie chrapy, pełne zrozumienia oczy, zapach i ciepło, kiedy siedzę na końskim grzbiecie.

Mimo że mam 10 lat, moja przygoda z końmi rozpoczęła się już 7 lat temu, kiedy na spacerze z mamą zawitałyśmy do pobliskiej stajni. Chodziłam od boksu do boksu, oczarowana tymi dużymi zwierzętami, które, jak się później przekonałam, są bardzo mądre, doskonale wyczuwają nastrój jeźdźca i stają się wspaniałymi przyjaciółmi. Po tym spacerze zakochałam się w koniach od pierwszego wejrzenia i rozpoczęłam naukę jazdy konnej.  
 

POLECAMY

Jagoda wraz ze swoim końskim przyjacielem Pontonem


Jazda konna to nie tylko nabywanie umiejętności w siodle czy nauka skakania – to przede wszystkim budowanie wzajemnego zaufania i więzi ze zwierzęciem. 
Każdy koń ma swoją osobowość, więc trzeba go dobrze poznać, aby wzajemnie się rozumieć i ufać sobie. 
Pierwszym kucem, z którym się zaprzyjaźniłam, był Brzdąc. Trzeba przyznać, że był on niezłym urwisem. Kiedy przychodziłam do boksu, rżał radośnie, przytulał się i zaglądał do moich kiesze...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy