Autor: Emilia Rózik

      

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Kosmiczne połączenia

Kosmos, czyli Wszechświat, kryje w sobie jeszcze wiele tajemnic do odkrycia. Wiemy natomiast, że we Wszechświecie znajdują się gwiazdy, komety, planety i inne materie. Jeżeli materia zgromadzi się w jednym miejscu, to możemy ją nazwać galaktyką. Planeta, na której żyjemy – Ziemia, jest położona właśnie w takim skupisku materii. Przypomina jasną smugę, o której w starożytności mówiono, że powstała z rozlanej kropli mleka. Stąd też wzięła się jej nazwa – Droga Mleczna.

Czytaj więcej

Drzewa w akcji! Dostarczają tlen, pożywienie i schronienie

Drzewa to największe i najwytrwalsze rośliny na lądzie. Nie bez powodu kojarzą się z siłą, bezpieczeństwem oraz długowiecznością. Niektóre gatunki drzew mogą żyć nawet ponad 4 tysiące lat! Podczas swojego życia przechodzą zmiany pod wpływem pór roku. Drzewa, podobnie jak ludzie, starzeją się. Po długim czasie z nasion przekształcają się w dojrzałe drzewostany, a następnie w starodrzewy. Umierają tylko pod wpływem niekorzystnych warunków środowiskowych (np. susza, pasożyty czy choroby grzybowe).

Czytaj więcej

Po czym poznać, że roślina chce pić?

Pytanie nurtujące zarówno dzieci, jak i dorosłych brzmi: czy te rośliny trzeba już podlać? Aby sobie na to odpowiedzieć, wystarczy skorzystać z tych dwóch prostych metod:

Czytaj więcej

Kocie sprawy, czyli dlaczego kot cały czas się chowa?

Strach to naturalna reakcja organizmu. Gdybyśmy się nigdy nie bali, nie moglibyśmy przeżyć. To dzięki niemu znajdujemy czasem motywację do działania. Problem zaczyna się, gdy stres jest długotrwały. Ciągły brak poczucia bezpieczeństwa i spokoju prowadzi do wielu negatywnych skutków zdrowotnych (np. problemy z nerkami u kotów). Kiedy zauważymy długo utrzymujące się objawy lęku u naszego kota, powinniśmy od razu działać.

Czytaj więcej

Sprawdzone sposoby na przetrwanie

Zima bywa niełatwą porą roku. Szczególnie dla zwierzaków, które muszą radzić sobie w trudnych warunkach bez cieplutkich grzejników! Pomimo trudności opracowały fenomenalne techniki przetrwania. Dzięki dyskretnym obserwacjom ludzie poznali ich sposoby na przetrwanie zimy! Ty również może je poznać!

Czytaj więcej