Autor: Kasia Grochowska

           

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak z recyklingu powstają nowe przedmioty?

Recykling to taka niesamowita transformacja, dzięki której niektóre rzeczy zamiast trafić na górę śmieci, z którą się nic nie dzieje, zostają zamienione w inne przedmioty i możemy ich ponownie użyć.

Czytaj więcej

Supermoce odblasków

Historia powstania odblasków to opowieść z udziałem światła i zwierzaków. Mówi się, że brytyjski wynalazca, Percy Shaw, pewnego dnia przemierzał samochodem bardzo trudną drogę ze stromym spadkiem. Na płocie tuż obok siedział kot, w którego oczach odbiło się światło reflektorów. Pewnie nieraz widzieliście takie świecące oczy zwierzaka na zdjęciach zrobionych z użyciem flesza.

Czytaj więcej

Kwadratowe bańki mydlane

Chyba każdy wie, jak zrobić bańki mydlane. Wystarczy do wody dodać trochę płynu do mycia naczyń, potem zanurzyć uchwyt zakończony okręgiem i dmuchnąć. 

Takie bańki mydlane są wtedy okrąglutkie. Mają taki kształt, bo jest on najłatwiejszy do stworzenia i utrzymania przy użyciu najmniejszej energii. Właśnie dlatego nie powstają bańki o kształcie jajek, tylko idealnych kulek. Niestety, po jakimś czasie same pękają albo jak dotkną jakiegoś przedmiotu lub gdy będziemy próbowali je złapać. 

Czytaj więcej