Balon Blum – nauka przez zabawę!

Otwarty dostęp

Dzieci prędzej czy później zetkną się z nowoczesną technologią. Zadbaj o mądre multimedia, wolne od reklam i niewłaściwych treści. Wybierz portal Balon Blum i opowiedz o nim rodzicom.

Mądre multimedia

Technologia w edukacji w harmonii ze sprawdzonymi, tradycyjnymi metodami pracy, gdzie multimedia są wplecione w proces dydaktyczny w sposób przemyślany może przynieść lepsze efekty nauczania. Nie każdej treści z komputera należy się bać. To jasne, że przeciążanie dzieci bodźcami ze świata wirtualnego nie wpływa pozytywnie na ich rozwój. Specjaliści od neurodydaktyki, pedagodzy, psychologowie przestrzegają przed nadmierną cyfryzacją i trudno nie przyznać im racji. Natomiast błędna wydaje się postawa całkowitego wyparcia nowoczesnych technik z edukacji. Nie da się zamknąć dzieci w analogowych światach wyizolowanych od rzeczywistości, która – czy nam się to podoba czy nie – jest przesiąknięta technologią. Twórcy portalu edukacyjnego Balon Blum z całą odpowiedzialnością chcą na te bolączki odpowiedzieć. Wykorzystano tu pomysły doświadczonych pedagogów tak, by każde ćwiczenie, które dziecko wykona, było dla niego rozwijające. Nie zapomniano również o tym, że przede wszystkim musi to być dla dziecka świetna, emocjonująca zabawa!

Przygody głównych bohaterów mobilizują dziecko do podejmowania kolejnych wyzwań. System nagród i przepustek do kolejnej krainy, coraz trudniejsze zadania, niespodzianki i bardzo ważny aspekt pomagania innym w potrzebie. Wszystko to techniki wykorzystywane w grach, a znane tak naprawdę od czasów braci Grimm. Każda baśń opiera się na tym schemacie: niedoświadczony bohater wyrusza w drogę i pokonując kolejne przeciwności, nabiera doświadczeń i na koniec, z pomocą przyjaciół, zwycięża. Baj i Bajeczka – dwa małe świerszcze, wędrujące przez kolorowe krainy na portalu Balon Blum nie pozostawiają malca obojętnym.

"Technologia w edukacji jest środkiem, a nie celem."

Twórcy portalu Balon Blum  

Wyszukiwarka ćwiczeń dla nauczyciela

Nauczyciel w przedszkolu to twórca, który nieustannie kreuje świat tak, żeby w ciekawy sposób zaprezentować go dziecku. W grze Balon Blum powstała specjalna przestrzeń – wyszukiwarka ćwiczeń. To miejsce, gdzie nauczyciel ma swobodny dostęp do wszystkich ćwiczeń na portalu (bez ograniczeń podyktowanych przez flow gry). Może je swobodnie wybierać, wyszukiwać po tematach albo ćwiczonych umiejętnościach i dopasowywać do pomysłu zajęć i własnego rytmu pracy.

Dyrektorzy przedszkoli, które zdecydowali się korzystać z portalu Balon Blum, mówią, że jest on doskonałym wsparciem w prowadzeniu ciekawych zajęć, również tych wyrównawczych, a korzystanie z niego przynosi placówce uznanie w oczach rodziców.

Setki ćwiczeń

Na obu poziomach portalu jest ponad 550 ćwiczeń: dla dzieci 3–4-letnich – 200 ćwiczeń, a dla dzieci 5–6-letnich – 352 ćwiczenia. Nauczyciel przez wyszukiwarkę ma dostęp do wszystkich tych ćwiczeń na raz. Są to ćwiczeń doskonalące umiejętności dzieci w obszarach takich jak: sprawność manualna, percepcja wzrokowa i słuchowa, logiczne myślenie, wprowadzenie do matematyki, poznawanie przyrody, wychowanie przez sztukę, świat wartości, przygotowanie do czytania, pisania, liczenia.

Zgodne z podstawą programową

Portal Balon Blum to swego rodzaju kurs edukacyjny, uwzględniający możliwości rozwojowe dziecka, narastający stopień trudności, a także wymagania podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI