Autor: Redakcja

.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Co robić, gdy dziecko nie chce brać leków i nie współpracuje podczas choroby?

Grypa, przeziębienie czy nawet zwykły katar u dziecka mogą przyprawić rodziców o dodatkowe zmartwienia nie z powodu samego przebiegu choroby, a braku współpracy z maluchem. Niechęć do zażycia niesmacznego leku czy wypicie syropu może wiązać się z istną batalią: płaczem, grymasem, sprzeciwem i uporem ze strony małego pacjenta. Co robić, gdy dziecko nie chce brać leków?

Czytaj więcej

Jak rozwijać wyobraźnię dziecka?

Ania z Zielonego wzgórza słynęła z niesamowitej wyobraźni. Jednak w jej wypadku wiązało się to często z kłopotami i trudnościami z ustalaniem priorytetów. A jak rozwijać wyobraźnię dziecka, aby pomagała mu ona w rozwiązywaniu codziennych trudności i kształtowała osobowość, ale jednocześnie nie przysłaniała realnego podejścia do sytuacji?

Czytaj więcej

Bunt 2 latka – jak sobie z nim poradzić?

Bunt dziecka zazwyczaj kojarzy nam się z okresem nastoletnim, gdzie walka o własną autonomię i samodzielność przybiera na sile, a szalejące hormony nie wspierają trzymaniu emocji na wodzy. Okazuje się jednak, że pierwszy bunt pojawia się znacznie wcześniej, a co ważniejsze, pojawi się jeszcze wielokrotnie. Jak poradzić sobie z buntem 2-latka i czego się spodziewać? 

 

Czytaj więcej

Jak przygotować dziecko do przedszkola?

Stres i szereg innych emocji zawsze towarzyszy zmianie otoczenia czy nowym sytuacjom. Jako dorośli jesteśmy w stanie zapanować nad obawami czy strachem przed zmianami, dzięki zdobytemu doświadczeniu i odporności psychicznej, jednak dzieci dopiero się tego uczą. Pójście do przedszkola jest jedną z ważniejszych zmian i wydarzeń w życiu dziecka. Jak przygotować dziecko do przedszkola, aby mogło przezwyciężyć lęk i cieszyć się obcowaniem z rówieśnikami?

Czytaj więcej

Jak wzmocnić więzi między rodzeństwem?

Kłótnie, rywalizacja i ciągłe przepychanki słowne – tak wielu rodziców określiłoby relację pomiędzy swoimi dziećmi. Oczywiście są rodzeństwa, które od samego początku kochają się bezgranicznie, wspierają się i są dla siebie najlepszymi przyjaciółmi, jednak często taka relacja czy zażyłość rozwija się dopiero z czasem i w miarę dorastania. 

Jak wzmocnić więzi między rodzeństwem, aby mogło jak najszybciej doceniać wyjątkowość braterskiej lub siostrzanej relacji?    

 

Czytaj więcej

Jak nauczyć dziecko systematyczności?

Systematyczność w codziennym życiu jest niezwykle ważna i przydaje się w każdej dziedzinie życia. Nauka, praca czy obowiązki domowe dzięki systematyczności stają się łatwiejsze, przyjemniejsze i szybsze w realizacji. Nie jest to jednak cecha, z którą się rodzimy, czy pojawia się samoistnie. Jak nauczyć dziecko systematyczności, dzięki której łatwiej mu będzie realizować swoje cele i porządkować codzienność?

Czytaj więcej

Powiedz to dłońmi!

Czy wiesz, czym jest daktylografia? To trudne słowo oznacza zbiór gestów odpowiadający literom alfabetu! Osoby z uszkodzonym słuchem komunikują się za pomocą dłoni, co nazywamy językiem migowym. Każdy może nauczyć się migać!

Czytaj więcej