Co na prezent dla dziewczynki, która uwielbia zwierzęta?

Otwarty dostęp Artykuł sponsorowany

Swoje zainteresowania dzieci są w stanie odkryć już w bardzo młodym wieku. To ważne, żeby być zaangażowanym w pasje naszych pociech. To najlepszy sposób na budowanie silnych i przyjaznych relacji. Masz w domu młodą miłośniczkę zwierząt? Oto kilka pomysłów na prezent dla niej!

Pluszowi przyjaciele i zabawki z ulubionych kreskówek

Fascynacja dzieci często bierze się z zainteresowania jednym konkretnym zwierzęciem. Może być to wasz zwierzak domowy – chomik, kot czy piesek. Młodzi szybko przywiązują się emocjonalnie do zwierząt i traktują je jako członków rodziny.

Małym dziewczynkom zawsze warto podarować maskotki. Dzieci kochają bawić się z przytulankami, dbają o nie tak samo jak o swoich futrzanych członków rodziny. Inwestując w pluszaki o podobiznach różnych zwierząt, wprowadzasz do zabawy również element edukacyjny. W ten sposób szybciej i łatwiej zapamiętają skomplikowane nazwy i cechy charakterystyczne futrzaków.

Ciekawym pomysłem mogą być również figurki albo zestawy zabawek z ulubionych kreskówek i filmów. Duża część seriali dla dzieci portretuje przygody różnych zwierzęcych bohaterów. W sieci i w sklepach stacjonarnych z łatwością znajdziesz zabawki Koci Domek Gabi czy gadżety z Psiego Patrolu. To dwie ostatnio niezwykle popularne bajki dla dzieciaków, które stanowią fantastyczne połączenie przygód i edukacyjnego kontentu.

Książki i edukacyjne gry

Może pora dowiedzieć się czegoś więcej o swoich ulubionych zwierzętach? Dla dziewczynek, które uczą się czytać, świetnym prezentem będą edukacyjne książeczki z historyjkami i obrazkami. Zainwestuj w literaturę, którą faktycznie będą zainteresowane, a gwarantujemy, że dzieciaki będą paliły się do przeczytania kolejnego rozdziału. Warto poszukać małych encyklopedii albo specjalnych albumów, gdzie jest dużo ciekawostek. Maluchy dużo lepiej przyswajają interesujące i krótkie formy informacji.

Dla starszej dziewczynki poszukaj gry planszowej. Planszówki to kolejny sposób na naukę poprzez zabawę. Zwłaszcza jeśli gra ma dużo elementów przedstawiających zwierzęta. Z takich zabaw dzieciaki są w stanie dużo nauczyć się o zachowaniu czworonogów i naturalnym środowisku, w którym żyją. Wcielając się w zwierzęce postacie, są jeszcze bardziej skłonne do faktycznego zapamiętania wiadomości o nich.

Doświadczenia ponad przedmioty

Pokój Twojej młodej miłośniczki zwierząt jest pełen pluszaków i podobizn jej ulubionego zwierzaka? Pora zabrać ją do zoo. Bilety do ogrodów zoologicznych wcale nie są drogie. Wybierzcie się tam z rodziną w wolną sobotę czy niedzielę. Najlepiej też w ciepłą pogodę. W zoo można spędzić długie godziny, zwłaszcza jeśli najmłodsi wręcz uwielbiają zwierzaków.

Organizując taką wycieczkę, dajesz dzieciom okazję do spotkania się z różnymi gatunkami zwierząt, których nie są w stanie zobaczyć nigdzie indziej. Wiele ogrodów zoologicznych oferuje również spotkania kreatywne i edukacyjne dla młodych. Spróbuj poszukać zajęć poświęconych konkretnym zwierzakom i zainwestuj w voucher oferujący więcej niż jedno wejście do zoo.

Jest wiele rzeczy, które można sprezentować małej miłośniczce zwierząt. W zależności od jej wieku i poziomu zainteresowania może być to pluszak, albo książka o historii ulubionego czworonoga. Pamiętaj jednak, że najlepsze są wyprawy w teren i oglądanie zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI