Dołącz do czytelników
Brak wyników

W pokoiku Słonika Balonika

20 maja 2021

NR 1 (Czerwiec 2021)

Inspirującej lektury!

85

Słonik Balonik chętnie czyta książki i na regale w swoim pokoju ma ich całkiem sporo. Podpowie wam, po które warto sięgnąć.

Dwa królestwa i wielkie morze

Witold Vargas
Wydawnictwo Poławiacze Pereł

W czasie wakacji odkrywamy nieznane lądy, ale nie wszędzie możemy dojechać. Wybierzcie się więc w podróż literacką! 
Za sprawą tej książki dotrzecie na drugi koniec świata, do Ameryki Południowej, i poznacie kulturę Boliwii. Dzięki magicznej opowieści z wieloma prawdziwymi wydarzeniami odkryjecie kilka tajemnic, poznacie historię człowieka, który musiał opuścić kraj swego taty i udać się do Polski, kraju swojej mamy, nauczycie się kilku słów w języku Inków oraz dowiecie się, co to jest leporello – książka harmonijka, którą można czytać od przodu i od tyłu, można ją rozłożyć na kilka metrów bądź przewracać kartki w tradycyjny sposób.
 

 

Na tropie Ogryzka i Nowi lokatorzy

Seria Ulica Pazurkowa 
Aleksandra Struska-Musiał
Wydawnictwo BIS

W pewien lipcowy dzień do domu przy ulicy Pazurkowej wprowadza się rodzina z synem i dużym psem. Dzieci z sąsiedztwa są bardzo ciekawe nowych lokatorów i chcą jak najszybciej poznać chłopca i pobawić się z nim. Ale nie jest to takie proste. Jednak grupa przyjaciół nie poddaje się i przygotowuje wspaniały domek pod drzewem, do którego zaprasza nowego kolegę. Dlaczego Karol na początku znajomości był bardzo nieufny? Przeczytajcie sami Nowych lokatorów. To przepiękna książka o przyjaźni i życzliwości.
Sięgnijcie też koniecznie po pierwszą część serii Ulica Pazurkowa, zatytułowaną Na tropie Ogryzka, w której dowiecie się, co to jest sąsiedzka pomoc i jak jeden kot może zaprzyjaźnić ze sobą ludzi z całej kamienicy. Jak to zrobił? Po prostu pewnego dnia zniknął, a w jego znalezienie zaangażowali się wszyscy mieszkańcy tego jednego domu. Domyślacie się, czym skończyły się wspólne poszukiwania? Oczywiście! Ogryzek odnalazł się, ale nie sam! Zaskakujące? Sprawdźcie koniecznie, co się wydarzyło w tej przedziwnej historii.

 


Chcę kota i normalnych rodziców!

Marion Achard
Wydawnictwo Muchomor

Talula ma osiem lat i chodzi do czwartej klasy. Jak to możliwe? Przeskoczyła jedną grupę w przedszkolu, co oznacza, że jest bardzo mądrą i zdolną dziewczynką, szybko się uczy i lubi zdobywać nowe umiejętności. Ale czy jest szczęśliwa? Choć inni zazdroszczą jej rodziców – artystów, ona sama smuci się na myśl, że rodzice albo wiecznie trenują, albo wyjeżdżają na kilka dni, a nawet tygodni. Talula pisze pamiętnik, dzięki czemu trochę łatwiej jest jej zapanować nad wszystkimi uczuciami, które w sobie nosi. Bo przecież, gdy można się komuś wygadać, to robi się lżej na sercu. No właśnie, dlaczego Talula nie rozmawia ze swoją przyjaciółką, tylko pisze pamiętnik? Może jej nie ma? A może koleżanka, z którą siedzi w ławce, nie zdobyła jej zaufania? Nadchodzi jednak taki dzień w życiu Taluli, w którym zaczyna wierzyć w siłę przyjaźni. Jeśli lubicie się pośmiać podczas czytania, a także macie ochotę na prawdziwą opowieść o tym, jak ważne jest, by mieć wokół osoby, z którymi można w zaufaniu porozmawiać, sięgnijcie po historię dziewczynki, która chciała nie tylko mieć kota i normalnych rodziców.
 

 

Przypisy