Dołącz do czytelników
Brak wyników

W pokoiku Słonika Balonika , Strefa rodzica

6 sierpnia 2021

Inspirującej lektury!

0 180

Słonik Balonik chętnie czyta książki i na regale w swoim pokoju ma ich całkiem sporo. Podpowie wam, po które warto sięgnąć.

Katarzyna Wasilkowska, Już, już!

Lulu ma 9 lat i wiele talentów. Jej sprytne palce wyczarowują cuda z modeliny. Trenuje parkour i potrafi uważnie obserwować przyrodę, a szczególnie rosnący obok szkoły tajemniczy żywopłot. Jej życie podobne jest do twojego: są w nim radosne dni, jak urodziny, a także smutne, gdy najlepsza koleżanka nie chce się już przyjaźnić… Pewnego dnia w życiu Lulu pojawia się potwór. Wkrada się powoli, na początku niezauważalnie, a potem niszczy wszystko, co dobre… Ta historia może wydarzyć się naprawdę.

POLECAMY

Seria Czytam sobie

Te książki pomogą ci w treningu czytania. Każda ma inny poziom trudności. Oprócz ciekawych ilustracji znajdziesz w nich wiele ciekawostek. Odkryjesz legendę o założeniu Warszawy, poznasz ważne zadania wiatru, dowiesz się, dlaczego w niektórych szkołach obchodzi się Dzień Obiboka i co to jest mizofonia, przeczytasz o człowieku, który pisał książki nie z tej ziemi… Zobaczysz, że nauka czytania może być przyjemna i pełna niespodzianek.

        

Historia muzyki dla dzieci

Czy każdy dźwięk jest muzyką? Czy miarowe tykanie zegara tworzy melodię? Czym jest muzyka interaktywna? Co to znaczy, że muzyka zbliża ludzi i opowiada historie? Na te i dziesiątki innym pytań, dotyczących rodzajów instrumentów, odkrywania muzyki w różnych kulturach, komponowania i nagrywania, znajdziesz odpowiedź w tej świetnej książce. I koniecznie zeskanuj kod OR ze strony 92, a potem słuchaj playlisty, którą specjalnie dla ciebie przygotowali autorzy.

 

 

Przypisy