Jakie zabawki dla dziewczynek warto kupić?

Otwarty dostęp

Szukasz pomysłów na prezent dla swojej pociechy? Postaw na zabawki, które nie tylko zachwycą dziecko swoim designem i dostarczą mu rozrywki, ale też wspomogą rozwój i pobudza kreatywność. Poniżej znajdziesz liczne inspiracje. Sprawdź, jakie zabawki dla dziewczynek sprawią im radość i ułatwią poznawanie świata.

Zabawki dla dziewczynek - na co zwrócić uwagę?

Bogactwo rynkowych propozycji działa na wielu rodziców przytłaczająco. Sklepowe półki aż uginają się od zabawek. Jak wybrać najlepsze? Weź pod uwagę wiek swojej pociechy. Wskazówki z oznaczeniem wiekowym z reguły umieszczane są przez producentów na opakowaniach. Kieruj się nimi, by zapewnić dziecku atrakcyjną i bezpieczną zabawę.

Liczy się także jakość. Wybieraj zabawki dla dziewczynek od sprawdzonych producentów. Przed zakupem sprawdź, czy upatrzone produkty posiadają certyfikat CE. Powinny być wykonane z solidnych i bezpiecznych dla dzieci materiałów. Co jeszcze wziąć pod uwagę? Aby mieć pewność, że zabawka przypadnie córce do gustu, należy uwzględnić jej zainteresowania. Zabawa stanowi dla dziecka atrakcyjny sposób na rozwijanie swoich pasji.
 

Kreatywne zabawki dla dziewczynek

Spośród licznych, dedykowanych dzieciom produktów wybieraj takie, które pobudzą wyobraźnię Twojej pociechy. W tej roli doskonale sprawdzą się zestawy plastyczne. Rysowanie, malowanie, wycinanie czy lepienie nie tylko stymuluje kreatywność. Umożliwia także doskonalenie dziecięcej sprawności manualnej. Kolorowy zestaw z ciastoliną lub piaskiem kinetycznym bez wątpienia będzie znakomitym prezentem dla kilkulatki i skutecznie przegoni nudę.

Poza artykułami plastycznymi rozwojowi kreatywności sprzyjają także zestawy do tworzenia biżuterii. To doskonały wybór dla starszych dziewczynek, które z pewnością chętnie stworzą bransoletki lub naszyjniki dla siebie i swoich przyjaciółek. Więcej propozycji kreatywnych zabawek znajdziesz na https://mamabrum.eu/. Wśród nich można znaleźć m.in. zabawki do odgrywania ról, takie jak zestawy do herbaty, drewniane gabinety lekarskie czy wyposażone w liczne akcesoria kuchnie.
 


Edukacyjne zabawki dla dziewczynek

Połącz naukę z rozrywką i wyposaż swoją pociechę w zabawki, które wzbogacą jej wiedzę o świecie i będą wsparciem w nabywaniu nowych umiejętności. To fantastyczna okazja do rozwijania zdolności analitycznych, logicznego myślenia i koncentracji. Edukacyjne zabawki dla dziewczynek to m.in. puzzle. Zadbaj o to, by ilość i wielkość elementów były dostosowane do aktualnych możliwości dziecka. Układanie puzzli stanowi znakomity trening pamięci i spostrzegawczości.

Edukacyjny charakter mają także tablice magnetyczne oraz kredowe. Można wykorzystywać je na wiele różnych sposobów. Rozwój umiejętności matematycznych wspomogą drewniane liczydła oraz proste gry edukacyjne, będące fantastyczną rozrywką dla całej rodziny. W nauce alfabetu z kolei pomocne będą magnetyczne układanki i karty edukacyjne. Idealnym wyborem dla małych dziewczynek będą drewniane kostki edukacyjne z przeplatanką, sensoryczne tablice manipulacyjne i sortery. Dzięki nim nauka kolorów, nazw zwierząt czy rozpoznawania kształtów stanie się dla dziecka znacznie łatwiejsza.


Sportowe zabawki dla dziewczynek

Chcesz wesprzeć swoją pociechę w rozwoju ruchowym? Zainwestuj w zabawki, które pozwolą jej aktywnie spędzić czas. W tej roli znakomicie sprawdzą się hulajnogi, rowerki i jeździki, zapewniając dzieciom rozrywkę na świeżym powietrzu. Zaprojektowane z myślą o dziewczynkach modele przyciągają uwagę atrakcyjnym designem i zachwycają kolorami.

Rozwijaniu sprawności fizycznej sprzyjają także dostępne w sklepie internetowym Mamabrum trampoliny, kopuły do wspinaczki i huśtawki ogrodowe. Aby zapewnić dziecku możliwość aktywności fizycznej w domu, warto umieścić w pokoju dziecięcym deskę do balansowania, drabinkę gimnastyczną, bujak, konika na biegunach lub drewniany tor przeszkód ze zjeżdżalnia i ścianką wspinaczkową. Dzięki nim Twoja pociecha będzie mogła ćwiczyć równowagę i sprawność ruchową, a także wzmocnić mięśnie.
 


Zabawki dla dziewczynek w każdym wieku

Małe dziewczynki z reguły chętnie bawią się lalkami, wykorzystując je do odgrywania kreatywnych scenek. Lalki i pluszaki to często ulubione zabawki kilkulatek i bez wątpienia sprawią im mnóstwo radości. Dodatkowo, będą towarzyszyć im w codziennych aktywnościach, zapewniając poczucie bezpieczeństwa.

Wymarzone zabawki dla 5-letniej dziewczynki to domki dla lalek, które z pewnością na długi czas staną się centrum dziecięcej rozrywki. Zwłaszcza, jeśli zdecydujesz się na zakup modelu z bogatym wyposażeniem i kilkoma piętrami. Dziewczynkę w wieku przedszkolnym ucieszy także wózek dla lalek. Znakomitym pomysłem będzie zakup drewnianych instrumentów muzycznych, np gitary lub miniaturowego zestawu perkusyjnego.

A co dla dziewczynek w wieku szkolnym? Gry planszowe, wydrapywanki, łamigłówki logiczne i zestawy do eksperymentów z pewnością wzbudzą ich zainteresowanie i pozwolą miło spędzić czas. Doskonałym wyborem dla nich będą także książki, które przeniosą w świat fantazji, wzbogacą wiedzę i obudzą emocje.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI