Dołącz do czytelników
Brak wyników

To lubię!

9 lutego 2022

NR 7 (Marzec 2022)

Kiedy miłość sprawia kłopoty?

0 95

Staszek zawsze bardzo czekał na lekcje, które odbywały się w jego szkole raz w miesiącu w piątki. Były to zajęcia z panią psycholog, na których czasem robili różne, niekiedy zabawne ćwiczenia, innym razem rozmawiali. Zawsze jednak było ciekawie. Tym razem pani powiedziała: „Porozmawiamy o bardzo ważnym temacie, miłości”. 
 – Nuda… – krzyknęli niemal wszyscy chłopacy. Staszek też nie był zbytnio zachwycony, pomyślał jednak, że ponieważ zawsze było ciekawie, nie będzie się źle nastawiał. 
Pani Agata weszła energicznie, uśmiechnęła się i powiedziała: 
 – Pamiętacie zakończenie naszych poprzednich zajęć? Zobaczyłam, 
że wielu z was niechętnie odniosło się do tego tematu. Naprawdę myślicie, że miłość jest taka nudna?
 – No może nie jest nudna. Ale głupio o niej rozmawiać – odpowiedział Rafał. 
 – A może poszukamy, jakie uczucie stoi za tym, że nie chcecie o tym rozmawiać? – zapytała pani Agata, rozkładając na podłodze, w kręgu, w którym siedzieli, karty emocji. 
Staszek zastanowił się, a potem wstał i wybrał: Wstyd. Okazało się, że niektórzy uważają, że miłość to takie uczucie dla dziewczyn, u innych nigdy się na ten temat nie rozmawia. 
 – Ja nie znoszę, kiedy moja babcia mówi przy wszystkich: „No, Zuziu, powiedz, jak bardzo mnie kochasz”. A potem ściska mnie i całuje. To okropne. Nie chcę jej zrobić przykrości i nic nie mówię. 
 – Sądzę, że powinnaś powiedzieć, że tego nie lubisz – powiedziała pani Agata. – Warto mówić o takich rzeczach, bo może twoja babcia nie zdaje sobie sprawy, że źle się z tym czujesz i nie wiesz, jak...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy