Dział: To lubię!

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jakie prezenty mogę dać sobie?

Przy różnych okazjach zastanawiamy się, czego potrzebują nasi bliscy, znajomi i czym możemy ich obdarować. Dla odmiany zastanów się, jakie prezenty możesz wręczyć sobie. Mogą to być konkretne przedmioty, jak również rzeczy niematerialne, na przykład jeśli często czujesz się zmęczony i niewyspany, możesz podarować sobie w prezencie więcej snu.

Czytaj więcej

Jak być dobrym dla siebie?

Każdy z nas, aby podejmować różne działania, potrzebuje odpowiedniego poziomu energii. W przeciwnym razie możemy być pozbawieni sił i chęci do działania, czuć złość, smutek lub przygnębienie. To trochę jak z samochodem – jeśli brakuje mu paliwa, to nie pojedzie dalej. Bycie dobrym dla siebie to dbanie o to, aby nie brakowało nam takiego „wewnętrznego paliwa”.

Czytaj więcej

Co to znaczy, że mam charakter?

Każdy z nas jest inny. Nie ma dwóch takich samych osób. Jedni są bardziej, a inni nieco mniej zaradni. Są osoby, które uwielbiają, kiedy coś się wokół nich dzieje, ale są i takie, które wolą dłużej poleniuchować w spokoju. Niektórzy są uparci i nawet mimo przeciwności losu idą do przodu, a inni poddają się już po pierwszym niepowodzeniu. Różnimy się od siebie, inaczej myślimy, postrzegamy różnie sytuacje i inaczej działamy.

Czytaj więcej

Jak znaleźć czas na wszystko, na czym nam zależy?

Work-life balance, czyli równowaga między życiem zawodowym a prywatnym, to bardzo popularny temat wśród dorosłych. Dzieci, choć nie pracują jeszcze zawodowo, też mają ważne zadanie pogodzenia różnych aktywności, na które chciałyby przeznaczyć swój czas. Zarządzanie czasem to duże wyzwanie, żeby w planie dnia, tygodnia zmieściło się wszystko, na czym nam zależy. Tyle rzeczy jest przecież ważnych i ciekawych. Warto uwzględnić tu kilka zasad:

Czytaj więcej