Premiera nowych kart z ćwiczeniami dla dzieci w edukacji wczesnoszkolnej poświęconych radości z nauki czytania!

Ściśle fajne!

Karty „Radość z nauki czytania” to nauka w formie zabawy wspierająca koncentrację, pobudzająca kreatywność, ale przede wszystkim pomagająca dziecku dostrzec zalety wynikające z nauki czytania. Karty przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-8 lat, które żywo interesują się literami lub właśnie rozpoczynają swoją przygodę z nauką czytania. Pokaż dziecku literacki świat poprzez wspólną zabawę i naukę czytania!

Dlaczego warto wprowadzić karty „Radość z nauki czytania” do codzienności Twojego dziecka? 

Czytanie i pisanie to podstawowe umiejętności, które są ogromnym krokiem w rozwoju każdego dziecka. Nauka czytania stanie się dla Twojego dziecka łatwa i przyjemna, a ten trudny proces bardziej atrakcyjny. Karty pomogą dziecku dostrzec zalety wynikające z czytania, pobudzą wyobraźnię, spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz emocje. Dzięki nim zacznie lepiej rozumieć otaczający go świat,

Karty są stworzone z myślą o rodzicach i ich dzieciach, aby wspomóc proces nauki czytania już od najmłodszych lat. Autorka Małgorzata Swędrowska opracowała aż 33 karty, które z łatwością można włączyć do swojego codziennego planu dnia. Na co dzień jest trenerką serii warsztatów, które pomagają rodzicom wprowadzić dzieci w świat literatury. Otrzymała nagrodę za upowszechnianie czytelnictwa w konkursie Książka Roku 2022 Polskiej Sekcji Ibby za wprowadzanie najmłodszych czytelników poprzez literaturę w świat uniwersalnych wartości.

Oddanie i konsekwencja autorki w pracy edukacyjno-wychowawczej pomogło zgłębić wiedzę na temat nauki czytania. Dlatego skonstruowała karty „Radość z nauki czytania”, które angażują umysł i ciało, szkolą umiejętności niezbędne w procesie edukacji szkolnej, pomagają pobudzić i kształtować naturalną potrzebę poszukiwania informacji, ale przede wszystkim pokazują dziecku, ile zalet niesie za sobą nauka czytania i świat książek.

 

Jakie są zalety kart „Radość z nauki czytania”?

Nauka czytania razem z kartami pomoże przede wszystkim rozpocząć ten trudny proces, jak i zarazem zachęci najmłodszych do chętnego korzystania z książek na co dzień. Dzięki nim:

  • udoskonali się pamięć Twojego dziecka,
  • rozwiniesz u niego umiejętność czytania, kreatywność, wyobraźnię i słownictwo,
  • trudny proces nauki stanie się zabawniejszy, a zarazem możecie wspólnie spędzać czas,
  • wzmocnisz u dziecka koncentrację i skupienie uwagi,
  • ćwiczenie umiejętności czytania ze zrozumieniem będzie jeszcze prostsze,
  • dziecko zauważy zalety czytania książek.

 

Do kogo są skierowane karty „Radość z nauki czytania”?

Dla wszystkich rodziców, którzy mają dzieci w wieku wczesnoszkolnym i chcą wspólnie z nimi spędzić czas, a przy tym świetnie się bawić i urozmaicić naukę czytania w codziennym życiu.

Spraw, aby każdy dzień był nowym wyzwaniem, zabawą i doświadczeniem dla Twojego dziecka. Wybierz karty do nauki czytania w wersji fizycznej już teraz!

SPRAWDZAM „RADOŚĆ Z NAUKI CZYTANIA” –>

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI