Dział: Ściśle fajne!

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak chronić się przed słońcem?

Słońce – to właśnie z nim kojarzy nam się lato. Czekamy na nie przez długie jesienne i zimowe miesiące, a często nawet wiosną mamy go niewiele. Tęsknimy za uczuciem ciepła, możliwością noszenia lżejszych ubrań, większą swobodą. Kiedy wreszcie na zewnątrz robi się ciepło, rezygnujemy z bluz, kurtek i długich spodni.

Czytaj więcej

Czy można polubić przegrywanie?

Gdy wygrywamy wyścig albo konkurs, jesteśmy chwaleni i nagradzani. Uczymy się, że wygrywanie jest ważne, a zwycięstwo rozumiemy jako bycie ważnym i wartościowym. Co się jednak dzieje, kiedy doświadczamy porażki?

Czytaj więcej

Światowy Dzień Oceanów

Czy wiesz, że 8 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Oceanów?

Czytaj więcej

Co ruch robi z emocjami?

Ruch jest nieodłącznym elementem życia. Kształtujący się w dzieciństwie mózg potrzebuje ćwiczeń i dodatkowo sam lubi sobie stawiać różne wyzwania. Gdyby dziecko nie dążyło do aktywności fizycznej i nie wyrażało siebie poprzez zabawę, mogłoby mieć trudności ze swoimi emocjami. Dlatego wybierając spacer, jazdę (lub jej uczenie się) na rowerze, hulajnodze, wspinaczkę na placu zabaw, karuzelę czy po prostu zabawę w berka – rozwijasz swoje emocje. Jak to możliwe?

Czytaj więcej

Premiera nowych kart z ćwiczeniami dla dzieci w edukacji wczesnoszkolnej poświęconych radości z nauki czytania!

Karty „Radość z nauki czytania” to nauka w formie zabawy wspierająca koncentrację, pobudzająca kreatywność, ale przede wszystkim pomagająca dziecku dostrzec zalety wynikające z nauki czytania. Karty przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-8 lat, które żywo interesują się literami lub właśnie rozpoczynają swoją przygodę z nauką czytania. Pokaż dziecku literacki świat poprzez wspólną zabawę i naukę czytania!

Czytaj więcej