Dział: Ściśle fajne!

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Ile warte są pieniądze?

Dzisiaj mamy dla was coś specjalnego – zagłębimy się w fascynujący świat pieniędzy. Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest, że te kawałki papieru i metalu mają taką wartość? Skąd one właściwie pochodzą i dlaczego są takie ważne w naszym życiu? Przygotujcie się na krótką, ale fascynującą podróż do świata finansów!

Czytaj więcej

Jak z recyklingu powstają nowe przedmioty?

Recykling to taka niesamowita transformacja, dzięki której niektóre rzeczy zamiast trafić na górę śmieci, z którą się nic nie dzieje, zostają zamienione w inne przedmioty i możemy ich ponownie użyć.

Czytaj więcej

Jak zbudować kompas?

Kiedyś w trakcie nocnych podróży żeglarze odnajdywali kurs za pomocą gwiazd. Doskonale znali ich ułożenie i dzięki temu nie gubili drogi do domu. Ale w ciągu dnia gwiazd nie widać, a nie wszędzie można znaleźć charakterystyczne punkty pomocne w określeniu położenia. W takich chwilach żeglarzom pomocą służyły kompasy magnetyczne.

Czytaj więcej

Jak wykonać eksperyment chemiczny?

Każde doświadczenie wymaga przygotowania! W jaki sposób? Bardzo prosto! Gdy zdecydujesz się na jakiś eksperyment, wykonaj dokładnie następujące czynności:

Czytaj więcej

Konkurs

Czytaj więcej

Kosmiczne połączenia

Kosmos, czyli Wszechświat, kryje w sobie jeszcze wiele tajemnic do odkrycia. Wiemy natomiast, że we Wszechświecie znajdują się gwiazdy, komety, planety i inne materie. Jeżeli materia zgromadzi się w jednym miejscu, to możemy ją nazwać galaktyką. Planeta, na której żyjemy – Ziemia, jest położona właśnie w takim skupisku materii. Przypomina jasną smugę, o której w starożytności mówiono, że powstała z rozlanej kropli mleka. Stąd też wzięła się jej nazwa – Droga Mleczna.

Czytaj więcej

Co sprawia, że czujemy się dobrze z kimś bliskim?

Tańczenie, jedzenie czegoś pysznego, chodzenie na spacer do lasu – to mi przychodzi do głowy, kiedy myślę o tym, kiedy robienie czegoś razem z bliskimi sprawia mi największą przyjemność. A tobie, jakie odpowiedzi przychodzą do głowy, gdy zadajesz sobie to pytanie?

Czytaj więcej

Muzyka pełna emocji

Małgosia jako pierwsza nadesłała swoją pracę na konkurs „Muzyka pełna emocji” – narysowała chwilę pełną radosnych emocji.

Czytaj więcej

Supermoce odblasków

Historia powstania odblasków to opowieść z udziałem światła i zwierzaków. Mówi się, że brytyjski wynalazca, Percy Shaw, pewnego dnia przemierzał samochodem bardzo trudną drogę ze stromym spadkiem. Na płocie tuż obok siedział kot, w którego oczach odbiło się światło reflektorów. Pewnie nieraz widzieliście takie świecące oczy zwierzaka na zdjęciach zrobionych z użyciem flesza.

Czytaj więcej

Muzyka pełna emocji

Nazywam się Alicja Janosz. Komponuję muzykę, piszę teksty piosenek, nagrywam płyty i koncertuję między innymi z projektem Alicja Janosz Dzieciom. Prowadzę też warsztaty wokalne dla dzieci i autorskie warsztaty dla kobiet Mam Głos. Opowiem ci kilka ciekawostek, za które kocham muzykę. Zdziwisz się, jak wiele muzyka i emocje mają ze sobą wspólnego!

Czytaj więcej

Sekrety dmuchawców

Jeszcze w sierpniu na łąkach możemy znaleźć mniszka lekarskiego. Na początku, gdy kwitnie, jest taki ładny, żółciutki. Ale później przybiera inną formę i piękny kwiat zmienia się w puszystą kulę. Wtedy bardzo często już nie nazywamy go mniszkiem, tylko dmuchawcem. Pamiętajcie, że to wciąż ta sama roślina, tylko wygląda inaczej.

Czytaj więcej