Ser na poprawę humoru

Otwarty dostęp Materiał PR

Czy wiecie co to serotonina i co ma z nią wspólnego żółty ser?

Serotonina to hormon wytwarzany przez ludzki organizm zwany potocznie hormonem szczęścia, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie naszego układu nerwowego i ma znaczący wpływ na nasze nastroje i emocje.

Ser żółty natomiast bogaty jest w tryptofan, aminokwas, który pobudza organizm do wytwarzania serotoniny, stąd im więcej sera żółtego w diecie tym większa szansa na przypływ dobrej energii i uśmiech!

Jakie inne supermoce posiada ser?

Poza aminokwasami ser żółty zawiera dużo cennych dla zdrowia i rozwoju dziecka witamin (A, D, E, B). Podobnie jak inne produkty mleczne zawiera dużo białka, które buduje przede wszystkim nasz układ mięśniowy, oraz skoncentrowane ilości wapnia, który wzmacnia nasz układ kostny. Jest również źródłem łatwo przyswajalnego cynku, który wpływa dobroczynnie na włosy, zapobiegając ich wypadaniu, skórę, utrzymując ją gładką oraz paznokcie, sprawiając, że są mocniejsze.

Czy Kot Mleczysław je ser?

Kot Mleczysław to bohater programu „Mamy kota na punkcie mleka”, który wraz ze swoją koleżanką Mleczną Kitą opowiada i pokazuje dzieciom jakie supermoce ma mleko i jego przetwory. Oboje uwielbiają zabierać na letnie wycieczki własnoręcznie przygotowane kanapki.

Poznaj przepis naszych bohaterów na kanapkę z żółtym serem.

Co potrzebujesz:

  • 2 kromki ulubionego pieczywa
  • masło śmietankowe
  • 2-3 liście sałaty
  • 2 plastry żółtego sera
  • 2 plastry szynki
  • kilka plastrów ogórka

Jak przygotować kanapkę?

Jedna kromkę chleba posmaruj masłem i połóż na niej liść sałaty a następnie plaster żółtego sera, plaster szynki i kilka plasterków ogórka. Następnie połóż jeszcze jedną warstwę sałaty, sera i szynki. Weź drugą kromkę, połóż na górze kanapki i gotowe!

Tak przygotowaną kanapkę możesz zawinąć w woreczek papierowy i zabrać ją ze sobą na letnią wycieczkę, aby dodała Ci energii i uśmiechu!

Kampania „Mamy kota na punkcie mleka” jest realizowana przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka i jest sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka. Szczegóły akcji i praktyczne materiały można znaleźć na stronie kochammleko.pl.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI