Tajemnica dobrego snu - szklanka ciepłego mleka na noc!

Materiał PR

Każdy z nas lubi się dobrze wyspać. Dzięki odpowiedniej dawce snu czujemy się wypoczęci i mamy więcej sił na kolejny dzień pełen przygód! Czasami jednak zasypianie nie należy do najprostszych zadań. Znasz to uczucie, kiedy leżąc w łóżku przewracasz się z boku na bok i nie możesz zmrużyć oka? Poznaj sposób, jak temu zapobiec! Wystarczy, że przed snem sięgniesz po szklankę ciepłego mleka!

Ciepłe mleko na noc

Nie ma lepszego zestawu na chłodny jesienny wieczór niż kocyk i kubek gorącego kakao lub szklanka ciepłego mleka. Czy wiesz, że taki rytuał nie tylko pozytywnie wpłynie na Twój nastrój, ale podpowie Twojemu organizmowi, że już czas na odpoczynek. Ciepły mleczny napój pomoże Ci się wyciszyć i przygotować do snu. Dlaczego tak się dzieje?

Mleko pełne super-mocy

Szklanka pełna mleka zawiera mnóstwo cennych składników odżywczych, takich jak: białko, wapń, magnez, potas, witaminy: A, D, E, K, tłuszcze i wiele innych. Mocne kości i zęby, dobry wzrok, odporność i codzienna dawka energii, to tylko niektóre z supermocy, które dają ukryte w mleku i przetworach mlecznych składniki odżywcze, mineralne i witaminy. W mleku znajduje się również magiczny składnik, który sprawia, że zasypianie staje się o wiele przyjemniejsze i prostsze: tryptofan. To aminokwas, który pomaga mózgowi produkować serotoninę, czyli substancję wpływającą  na samopoczucie. To ona przyczynia się do tego, że czujemy się szczęśliwi i spokojni.

Magiczny napój na dobry sen

Ciepłe mleko wypite wieczorem wyciszy Twój organizm ułatwi zasypianie. Jeśli chcesz spróbować tego magicznego napoju, poproś rodziców o pomoc w podgrzaniu mleka w garnku lub w kubku, w kuchence mikrofalowej. Upewnijcie się, że jest odpowiednio ciepłe, ale nie gorące. Przygotowane mleko możesz wypić samo lub dodać do niego kakao i dokładnie wymieszać. Gotowe! Teraz pozostało Ci już rozsiąść się wygodnie i delektować pysznym ciepłym napojem, pełnym witamin i minerałów, który pomoże Ci przygotować się do snu!

Poznaj więcej supermocy mleka!

Zdobywaj wiedzę o mleku i produktach mlecznych poprzez zabawę z bohaterami kampanii „Mamy kota na punkcie mleka” - Kotem Mleczysławem i Mleczną Kitą. Dowiedz się, jak ważną rolę pełni nabiał w Twoim jadłospisie! 

Więcej informacji o mlecznych ciekawostkach oraz projekcie, sfinansowanym z Funduszu Promocji Mleka, realizowanym przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka, znajdziesz na stronie: kochammleko.pl.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI