Autor: Anna Skrońska

Psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia, autorka strony i bloga psycholog-terapeuta.pl. Współprowadzi Poradnię Psychologiczną Werbena. Zawodowo interesuje się emocjonalnością dziecka w sytuacji rozwodu i konfliktu rodziców oraz trudnościami, z jakimi zmagają się dorosłe dzieci rozwiedzionych rodziców. Umów wizytę online z autorką na portalu Zaufany Terapeuta.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Dotknij lata – zabawy w sam raz na letni czas!

Nowe wrażenia dotykowe można odkrywać na podwórku. Do takich zabaw przygotuj ubrania, które będzie można pobrudzić piaskiem, błotem i innymi znaleziskami.

Czytaj więcej

Po co nam dotyk?

Czy wiesz, że skóra jest największym organem ciała człowieka? I to właśnie w skórze ukryty jest zmysł dotyku! Znajdują się w niej receptory, dzięki którym możesz stwierdzić, czy coś jest gorące czy zimne, tępe czy ostre, szorstkie czy gładkie, mokre czy suche. Czy wiesz, jak nazywają się receptory rozmieszczone w skórze człowieka? Są to receptory bólowe, termiczne oraz mechaniczne.

Czytaj więcej

Do czego przydaje się cierpliwość?

Cierpliwość to umiejętność znoszenia ze spokojem przeciwności losu. To również zdolność spokojnego, wytrwałego czekania na to, co się może zdarzyć. Dzięki cierpliwości można na przykład łatwiej opanować złość, lepiej skupić się nad trudniejszym zadaniem, dojść do wyznaczonego wcześniej celu. Dziewczynka z opowiadania, Laura, nie mogła się doczekać, aż wydzierga przepiękne serduszko dla mamy. Rezygnowała, gdy pojawiły się pierwsze przeciwności. Dzięki swojej przyjaciółce spróbowała jeszcze raz i mogła uczyć się cierpliwości.

Czytaj więcej

Różnimy się, ale wiele nas łączy!

Klara miała kręcone rude włosy, Basia miała piegi. Stań przed lustrem i zobacz, jakie ty masz oczy, włosy, jak wyglądasz. Możesz narysować swój autoportret! Namów koleżankę, kolegę, mamę, brata, siostrę lub inną osobę, aby również narysowała siebie – porównajcie swoje rysunki. Czym się różnicie, a które elementy waszych rysunków wyglądają tak samo?

Czytaj więcej