Dlaczego czasami tęsknimy?

Kuferek z emocjami

Tęsknota to bardzo potrzebna emocja. Mówi ci, że ktoś jest dla ciebie ważny. A ważny może być człowiek, np. mama, dziadek, koleżanka. Ważny może być również ulubiony samochodzik lub miś, z którym zasypiasz. To z nimi czujesz się bezpiecznie.

Odczuwasz tęsknotę, kiedy brakuje ci bliskiej osoby, lub ulubionej zabawki. Wtedy twoja tęsknota może przejść w smutek, niepokój, strach, a nawet złość. Zanim te uczucia zostaną oswojone, może minąć trochę czasu. Każde dziecko przeżywa tęsknotę po swojemu. Może się bardziej złościć, smucić lub niepokoić. Kiedy te uczucia narastają i robi się ich coraz więcej, trzeba im pozwolić wydostać się na zewnątrz. Wtedy w końcu przyjdzie spokój. 
 

POLECAMY


Czasami tęsknota jest ogromna i przepełnia cię jak powietrze wypełnia balon. Czasami tak mocno, że czujesz, że możesz pęknąć z tęsknoty! Innym razem czujesz ją tylko troszkę albo nawet wcale. Masz wtedy czas, by robić inne rzeczy. 
Nie tęsknimy stale. Dlatego nie martw się, gdy czujesz się radośnie. Nawet tęskniąc, można się uśmiechać i cieszyć. Z czasem tych wesołych emocji będzie coraz więcej.

Sposoby na poradzenie sobie z tęsknotą

  1. Tęsknota przestaje być tak przykra...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy