Dołącz do czytelników
Brak wyników

To lubię!

19 maja 2021

NR 1 (Czerwiec 2021)

Dotrzymana obietnica

0 154

Puk, puk. Halo! Gdzie ja jestem? O rany! Jestem w gazecie! Ekhm, ekhm, muszę zatem wam się przedstawić. Jestem kotem i mam na imię Kocisław – tak przynajmniej mówią na mnie moi ludzie: Karolcia, mama i tata. Karolcia wymyśliła nawet niedawno, że powinienem mieć też nazwisko – Niepieski. Kocisław Niepieski – powtarzała. Strasznie się przy tym śmiała. Szczerze mówiąc, nie bardzo rozumiem, o co jej chodziło. Stwierdziła, że takie nazwisko by mi pasowało, bo nie przepadam za psami. A który szanujący się kot przepada? – pytam. 
Ale do wąsa! Bo jak zwykle się rozgaduję. Pewnie tego nie wiecie, ale nie jestem takim zwyczajnym kotem. O nie! Rozumiem wszystko, co mówią ludzie. Mam też pewną niezwykłą umiejętność: gdy przeczuwam kłopoty, swędzi mnie pacha.
Te wakacje, jak zwykle, spędzaliśmy nad jeziorem. Tym razem Karolcia była wyjątkowo zadowolona, bo przyjechała z nami jej najlepsza przyjaciółka – Tosia. 
 

POLECAMY


Pewnego dnia dziewczynki zapytały rodziców Karolci, czy mogą iść same na plażę. Rodzice początkowo nie chcieli się zgodzić, twierdząc, że to zbyt niebezpieczne.
– Mamo, przecież na brzegu jest ratownik! Poza tym nie będziemy wchodzić do wody – przekonywała Karolcia.
– Obiecujemy! Pobawimy się tylko w piasku – wtrąciła nieśmiało Tosia. 
Rodzice milczeli chwilę, wymieniając między sobą znaczące...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy