Dołącz do czytelników
Brak wyników

Anegdotka Kotka Łaskotka

2 czerwca 2021

NR 1 (Czerwiec 2021)

Dziadek Cecotka

0 215

Gdy na świat przychodzi dziecko, to jest wielka radość, ale gdy na świat przychodzi dziadek, to jest wielkie zdziwienie!
– Jak to dziadek? – Burmistrz miasteczka, w którym dzieje się ta przedziwna historia, wytrzeszczył oczy na panią sekretarkę. 
– Nie mam pojęcia. – Pani sekretarka bezradnie rozłożyła ręce. – Ale właśnie dzwonili, że w rodzinie Cecotków urodził się dziadek!
A trzeba wiedzieć, że rodzina państwa Cecotków jest rodziną ogromnie szanowaną w miasteczku. Jej członkowie nie śmiecą ani nie hałasują, w dzieciństwie dobrze się uczą, a jako dorośli dają innym przykład, zwłaszcza młodszym. Poza tym raz na dziesięć lat któryś z Cecotków wyjeżdża do Dużego Miasta i robi tam niebywałą karierę. Choć więc niektórzy przyjezdni twierdzą, że nazwisko „Cecotka” brzmi bardzo śmiesznie, to w miasteczku nikt się z niego nie śmieje, przeciwnie – wszyscy uważają, że „Cecotka” brzmi dumnie! A tu taki numer…
– Dziadek im się urodził… – Pan burmistrz pokręcił z niedowierzaniem głową. – A zdrowy chociaż?
– Jak to dziadek… – Pani sekretarka wzruszyła ramionami. 
– Ale raczej zdrowy.
 

POLECAMY


– A ile waży?
– Podobno siedemdziesiąt sześć kilogramów. – Pani sekretarka zerknęła do notatek. – Tak… I ma metr siedemdziesiąt dziewięć wzrostu…
– Oo, to chyba trochę niedożywiony… – Pan...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy