Dołącz do czytelników
Brak wyników

To lubię!

13 października 2021

NR 4 (Listopad 2021)

Jak zadbać o przyjaźń?

0 24

– Nigdy już nie pójdę do szkoły!
Kuba wsiadł do auta i mocno trzasnął dużymi, ciężkimi drzwiami samochodu. Na jego twarzy było widać napięcie. Pięści miał zaciśnięte, a usta układały się w grymas.
– Och, czyli miałeś dziś ciężki dzień? – Mama zapytała łagodnie.
– Tak! I nie chcę o tym rozmawiać!
– A ja nie zamierzam cię o nic pytać. Jak będziesz chciał mi opowiedzieć, to daj znać. Jeśli chcesz, mogę opowiedzieć ci, jak mi czasem bywało trudno w szkole. – Oznajmiła mama, po czym zerknęła na Kubę, uśmiechając się delikatnie.
– No dobra!
 

POLECAMY


Mama uruchomiła samochód i ruszyli w drogę do domu. 
W tym czasie mama opowiedziała Kubie o tym, jak kiedyś pokłóciła się z przyjaciółką. Koleżanka nie chciała jej poczęstować słodyczami, na które tamta miała ochotę. Mama powiedziała jej wtedy, że nie będzie się z nią kolegować, po czym przyjaciółki rozstały się w gniewie. Całe popołudnie po szkole każda z nich spędziła samotnie w domu. Mamie było smutno i źle. Najpierw złościła się na sytuację, która się wydarzyła. Potem żałowała tego, co powiedziała. Z pomocą przyszła jej babcia, która wysłuchała historii i powiedziała, że jeśli chce, może wyjaśnić koleżance, co się wydarzyło, i też może ją przeprosić.
– Następnego dnia wyjaśniłam wszystko przyjaciółce i znowu spędzałyśmy razem każdą wolną chwilę.
Kuba wysłuchał cał...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy