Dołącz do czytelników
Brak wyników

To lubię!

18 listopada 2021

NR 5 (Grudzień 2021)

Nie taki błąd straszny

0 127

– Po co ludzie wymyślili szkołę? – mruczał pod nosem Wiktor, idąc z mamą do domu. Mama oczywiście zadała mu całą serię pytań o to, co robił, z kim się bawił, czy dostał jakąś ocenę. 
– Szkoła jest głupia – powiedział i rzeczywiście tak myślał. Z sentymentem wspominał swoje przedszkole. Nie było stopni, prac domowych, które zamieniały przyjemne popołudnia w walkę z rodzicami, którzy ciągle o czymś kazali pamiętać. Wiktor z chęcią cofnąłby się znowu do przedszkola, żeby tego już nie przeżywać. 
– Ale o co chodzi? – zapytała z troską mama. 

Właśnie mama sprawiała, że Wiktor czuł się odpowiedzialny po raz pierwszy w życiu. Bardzo chciał, żeby była z niego dumna i choć może się to wydawać trochę dziwne, właśnie z tego powodu zawzięcie walczył z nią o to, żeby nie siadać do lekcji. Wiktor miał na to swoją koncepcję. Tak bardzo bał się usiąść do biurka, jakby było ono groźnym krokodylem. Kiedy zabierał się za lekcje, w jego głowie zaczynał szaleć tajfun: „nie umiem, jestem głupi, na pewno się pomylę”. Wiktor przypomniał sobie, jak to było, kiedy jeszcze nie chodził d...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy