Pomysł na ciekawą lekcję historii i geografii. Węgry i polsko-węgierscy bohaterowie

News

Jak urozmaicić lekcje wykorzystując nowoczesne multimedialne i interaktywne narzędzia? Skorzystajcie z bezpłatnych materiałów dydaktycznych przygotowanych przez innowacyjna platformę edukacyjną SzpiedzyWiedzy.pl.

Bezpłatne i atrakcyjne materiały dydaktyczne: Węgry
 


Zapraszamy Was na wirtualną przygodę z Węgrami: ich historią, geografią i kulturą. Rozwiązując interaktywne zagadki i zadania dowiecie się wszystkiego co najważniejsze o tym europejskim kraju, z którym zaskakująco wiele nas łączy. Jakie miejsca warto zobaczyć na Węgrzech, jakich lokalnych przysmaków spróbować i czy uda nam się zrozumieć język węgierski?

Interaktywna prezentacja "Co ty wiesz o Węgrzech?" pomoże Wam znaleźć odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Królowa Jadwiga - jak o niej opowiedzieć dzieciom?
 


Święta Jadwiga Andegaweńska to najbardziej znana i najłatwiej rozpoznawalna z polskich królowych. Czemu zawdzięcza swoją popularność i zainteresowanie, którym cieszy się od tylu wieków? Co warto wiedzieć o niej, o jej rodzinie, królewskich obowiązkach i codziennych zwyczajach? Wszystkiego dowiecie się w łatwy i atrakcyjny sposób korzystając z interaktywnej prezentacji "Królowa Jadwiga" na portalu SzpiedzyWiedzy.pl

Józef Bem - ciekawostki dla dzieci i nie tylko
 


Co wiemy o bohaterze trzech narodów, przywódcy walk o niepodległość Polaków, Węgrów i Turków? Czy biografia generała Józefa Bema może nas zaskoczyć ciekawymi faktami i niecodziennymi zainteresowaniami?

Zapraszamy na spotkanie z międzynarodowym bohaterem w interaktywnej prezentacji "Generał Józef Bem".

Materiały dydaktyczne dotyczące Węgier, Królowej Jadwigi Andegaweńskiej oraz generała Józefa Bema powstały w ramach projektu edukacyjnego "Szpiedzy Wiedzy na węgierskim tropie", który realizowany jest przez Fundację "Trasa dla Bobasa" dzięki wsparciu Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI