Dział: News

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak przygotować dziecko do przeprowadzki?

Zmiany w życiu dziecka, takie jak przeprowadzka są często nieuniknione. Takie wydarzenie, choć na początku może budzić ciekawość i ekscytację, szybko mogą stać się źródłem stresu i niepokoju. Jak można pomóc dzieciom przetrwać takie zmiany i oswoić się z nową rzeczywistością w sposób humanitarny i efektywny? Przygotowanie dziecka na te momenty z odpowiednim wyprzedzeniem i zaangażowanie go w proces adaptacji może znacznie ułatwić przejście przez ten trudny okres.

Czytaj więcej

XXII edycja konkursu Świat Przyjazny Dziecku

Komitet Ochrony Praw Dziecka to ogólnopolska organizacja pożytku publicznego, której działalność trwa już od 42 at. Zajmuje się kompleksowym wsparciem dzieci i ich rodziców, oferując szeroki zakres usług, w tym terapię, diagnozę, mediacje oraz porady prawne. Ponadto, KOPD prowadzi różnorodne ogólnopolskie projekty, takie jak Konkurs "Świat przyjazny dziecku", którego w tym roku odbywa się XXII edycja.

Czytaj więcej

Jak zaaranżować kącik do nauki dla nastolatka?

Urządzasz kącik do nauki dla swojego dziecka? Skorzystaj z naszych porad, aby uniknąć nietrafionych wyborów i niechcianych błędów aranżacyjnych. W artykule znajdziesz praktyczne wskazówki, jak zaaranżować biurko oraz jakie krzesła do biurka młodzieżowego wybrać. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej

Pomysł na ciekawą lekcję historii i geografii. Węgry i polsko-węgierscy bohaterowie

Jak urozmaicić lekcje wykorzystując nowoczesne multimedialne i interaktywne narzędzia? Skorzystajcie z bezpłatnych materiałów dydaktycznych przygotowanych przez innowacyjna platformę edukacyjną SzpiedzyWiedzy.pl.

Czytaj więcej

Jak dbać o układ immunologiczny?

Ubiegłoroczna pandemia uświadomiła większość osób, że nawet te osoby, które mają dobrą odporność, wcale nie muszą wyjść z choroby bez szwanku. Z tego powodu tak ważne jest, aby dbać o swój układ immunologiczny nie tylko w okresie wzmożonych chorób, lecz przede wszystkim na co dzień. Jak można to zrobić w skuteczny sposób? Odpowiedź na to pytanie w artykule poniżej.

Czytaj więcej

Zabawki z bajek — świnka Peppa i inni bohaterowie

Kto z nas nie pamięta swoich ulubionych postaci z bajek dziecięcych? Zabawki związane z popularnymi bohaterami są nie tylko źródłem rozrywki, ale także pozwalają na rozwijanie wyobraźni i kreatywności u najmłodszych. W tym artykule przyjrzymy się światu zabawek inspirowanych postaciami z popularnych bajek, skupiając się zwłaszcza na uwielbianej przez dzieci postaci — śwince Peppie.

Czytaj więcej

Jantar SUN – nowa odsłona i nowa jakość

Uwielbiamy ciepłe dni, kiedy słońce delikatnie muska naszą skórę. Przebywanie na świeżym powietrzu jest wtedy czystą przyjemnością. Jednak musimy pamiętać, że nadmiar promieniowania UV niesie ze sobą negatywne skutki, dlatego niezbędne jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej, która wydłuża okres bezpiecznej ekspozycji na słońcu oraz wpływa na zmniejszenie ryzyka wystąpienia oparzeń słonecznych. Z tą myślą zostały opracowane preparaty z wegańskiej serii Jantar SUN, zawierające filtry UVA, UVB, VL, IR Protect, HEV Shield i silnie regenerującą esencję bursztynową. Wzbogacono je również o kompleks body freshness zmieniający percepcję nieprzyjemnego zapachu oraz składnik dezodorujący, który ma działanie antybakteryjne. Poznaj na nowo kosmetyki Jantar SUN i ciesz się piękną opalenizną w kolorze bursztynu!

Czytaj więcej

Curaprox kids – Szczoteczki i pasty przyjazne dzieciom

Zdrowie dziecka to jedna z najważniejszych wartości dla rodziców i marka Curaprox doskonale o tym wie. To właśnie z tą myślą opracowała produkty z linii kids – szczoteczki, z którymi mniejsze pociechy przywitają uśmiech i zażegnają próchnicę oraz pasty, które zapewnią doskonałą świeżość i zabawę. Ten zestaw sprawi, że dzieci same będą chciały szczotkować zęby! Niemożliwe? Tylko spójrz…

Czytaj więcej

Zabawki, które łączą pokolenia - Sprawdź, jakie gry planszowe wybrać na Dzień Dziecka!

W dniu, kiedy hołdujemy wyjątkowemu świętu dzieciństwa, poszukiwanie doskonałego prezentu dla dziecka może być wyzwaniem. Jeśli pragniesz podarować nie tylko zabawkę, lecz także wartościową i angażującą rozrywkę, gry planszowe będą doskonałym wyborem. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Czytaj więcej