XXII edycja konkursu Świat Przyjazny Dziecku

News

Komitet Ochrony Praw Dziecka to ogólnopolska organizacja pożytku publicznego, której działalność trwa już od 42 at. Zajmuje się kompleksowym wsparciem dzieci i ich rodziców, oferując szeroki zakres usług, w tym terapię, diagnozę, mediacje oraz porady prawne. Ponadto, KOPD prowadzi różnorodne ogólnopolskie projekty, takie jak Konkurs "Świat przyjazny dziecku", którego w tym roku odbywa się XXII edycja.

Przez ponad dwie dekady oferujemy wsparcie rodzicom i opiekunom, pomagając im dokonywać coraz lepszych wyborów związanych z książkami, zabawkami, inicjatywami, platformami edukacyjnymi, kampaniami oraz miejscami dla dzieci.

Celem naszego konkursu jest wyróżnienie oraz docenienie produktów, miejsc, inicjatyw i platform, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju społecznego, poznawczego oraz emocjonalnego dzieci. KOPD dąży do promowania produktów o najwyższych standardach bezpieczeństwa i wartości, włączając w to książki, zabawki, multimedia, akcesoria szkolne, miejsca, inicjatywy oraz portale internetowe dedykowane najmłodszym.

W tym roku we współpracy ze studiem nagraniowym Kakadu i przy wsparciu utalentowanej ekipy filmowej stworzyliśmy spot promujący już 22. edycję naszego konkursu. W rolach głównych wystąpili ci, którzy w tym konkursie odgrywają najważniejszą rolę - dzieci, które patrzą na świat zupełnie inaczej. W naszym spocie, przyjęliśmy formę wywiadu, w którym nasz gość specjalny, Artur Barciś, rozmawia z najmłodszymi, pytając ich o ich wizję świata.

Tak więc, jak wygląda świat przyjazny dziecku? To jedno z pytań, które pojawiło się na planie nagraniowym. Nikt nie spodziewał się tak poruszających i pięknych odpowiedzi. Nasze najmłodsze gwiazdy opowiedziały o tym, jak ważna jest dla nich akceptacja i poczucie bezpieczeństwa. Wyraziły, jak okrutne jest uczucie wykluczenia i jak bardzo pragną, aby świat łączył ludzi, zamiast ich dzielić.

Pytaliśmy również o to, co jest dla producentów, najważniejsze. Jaka jest wasza wymarzona zabawka, ulubiona gra, czy może czyatcie książki? Jest to prawdziwa skarbnica wiedzy o marzeniach dzieci. Przecież to właśnie dla nich tworzymy, więc najlepiej szukać inspiracji w ich świecie.

Nasz spot jest stworzony z myślą o zachęceniu firm do zgłaszania inicjatyw, miejsc czy produktów do konkursu, abyśmy mogli kontynuować naszą misję dbania o najmłodszych. Chcemy wspólnie stworzyć świat przyjazny dziecku, by  nasi najmłodsi czuli się zaakceptowani i bezpieczni a  uśmiech i radość zawsze gościły na ich twarzach!

DLACZEGO UDZIAŁ W KONKURSIE JEST TAK ISTOTNY?

Uczestnictwo w naszym konkursie to znacznie więcej niż tylko możliwość promocji produktów i zdobycia wartościowych doświadczeń edukacyjnych. To także aktywny udział w realnym wsparciu, ponieważ opłata konkursowa, którą wnosi się, przyczynia się do wsparcia codziennej pracy KOPD na rzecz dzieci i rodzin potrzebujących. Naszym partnerom oferujemy także możliwość wykorzystania naszych mediów społecznościowych i korzystania z patronatów medialnych, które towarzyszą nam od wielu lat.

Dzięki pozyskanym środkom możemy świadczyć:  bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną, diagnozę dzieci wykorzystywanych seksualnie, mediacje rodzinne, terapię psychologiczną dziecka i rodziny, porady prawne, porady psychologiczno-pedagogiczne, działania edukacyjne.

Link do zgłoszeń: https://swiatprzyjaznydziecku.pl/konkurs-xxii/

Jeszcze raz pięknie dziękujemy za wszystkie zgłoszenia!

Niech świat będzie zawsze przyjazny dzieciom!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI