Autor: Aleksandra Sileńska

        

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Co sprawia, że czujemy się dobrze z kimś bliskim?

Tańczenie, jedzenie czegoś pysznego, chodzenie na spacer do lasu – to mi przychodzi do głowy, kiedy myślę o tym, kiedy robienie czegoś razem z bliskimi sprawia mi największą przyjemność. A tobie, jakie odpowiedzi przychodzą do głowy, gdy zadajesz sobie to pytanie?

Czytaj więcej

Jesteś wart tego, by być bezpieczny

Nie wiem jak tobie, ale mi bezpieczeństwo kojarzy się z ciepłym kocem, którym mogę okryć siebie lub innych, by poczuć się dobrze, miło i spokojnie. Bo bezpieczeństwo to właśnie taki stan, w którym czujemy, że nic nam nie zagraża. To również jedna z najważniejszych potrzeb każdego człowieka, którą zaspokajamy w różny sposób. Dzięki naszym podpowiedziom łatwiej będzie ci zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych i odnaleźć się w sytuacjach, które mogą przydarzyć się każdemu z nas.

Czytaj więcej

Cztery sygnały, że ktoś wymaga od ciebie za dużo

W domu, szkole, grupie znajomych – wszędzie tam, gdzie tworzysz relacje – możesz spotkać się z wymaganiami wobec ciebie. W szkole możesz słyszeć, że trzeba się więcej uczyć, a koledzy mogą oczekiwać, że będziesz rozmawiać tylko z nimi. Czasami ta liczba zobowiązań może cię przerosnąć. Zobacz, co może być sygnałem, że wymaga się od ciebie za dużo.

Czytaj więcej

Nie lubię, jak was nie ma

To normalne, że kiedy rozstajemy się z tymi, których kochamy, czujemy się nieswojo. Nawet jeśli nasi rodzice wyjeżdżają na jeden dzień, możesz czuć w sobie niepokój, strach albo tęsknotę. Jednak momenty rozstania są nieuniknione i potrzebne.

Czytaj więcej

Znajdź swoje źródło przyjemności

Jeśli zastanawiasz się, czym możesz zastąpić granie, by czuć się przyjemnie, to mam dla ciebie świetną wiadomość. Tych sposobów jest mnóstwo! Przeczytaj i zaznacz te, które chciałbyś wypróbować.

Czytaj więcej

Dlaczego uzależniamy się od gier?

Każdy z nas ma potrzebę odczuwania przyjemności, dlatego na co dzień zaspokajamy ją na różne sposoby. Gry komputerowe to jedna z setek możliwości dostarczania sobie przyjemności. W czasie grania możemy poczuć radość, satysfakcję, motywację. Gry potrafią doładować nas energią lub wprawić w stan relaksu. Ale jest w tym wszystkim pułapka!

Czytaj więcej

Dlaczego żarty czasem nie śmieszą?

Czy wiesz, czym jest szyderstwo lub ironia? Zapoznaj się z dwiema sytuacjami, których doświadczyli Paweł, Janek i Zosia. Pomyśl, jakie emocje towarzyszą dzieciom i które z zaproponowanych rozwiązań najbardziej tobie odpowiada?

Czytaj więcej