Autor: Natalia Konicz-Hamada

        

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Prehistoryczne graffiti

Czy słyszeliście kiedyś o sztuce jaskiniowej? To malowidła, które nasi przodkowie tworzyli na ścianach jaskiń. Najstarsze liczą nawet 45 tysięcy lat.

Czytaj więcej

Skąd wzięła się zima?

Zima trwa w najlepsze, a to może oznaczać tylko jedno – Persefona właśnie spędza czas ze swoim mężem Hadesem w podziemnym królestwie umarłych, a jej mama Demeter, bogini przyrody i urodzaju, ze smutku i tęsknoty zakazała drzewom rodzić owoce i sprawiła, że świat zamarł… W każdym razie w to wierzyli starożytni Grecy.

Czytaj więcej

Czy zwierzęta mają charakter?

Zwierzęta są związane z człowiekiem od bardzo dawna. Pierwsze zostały udomowione około 15 tysięcy lat temu, a jednak zaledwie 40 lat temu naukowcy zaczęli przyglądać się uważniej ich emocjom i badać je. Dziś wiemy, że zwierzęta czują, komunikują się, zapamiętują, myślą. A… czy mają własne charaktery?

Czytaj więcej

Co jest najważniejsze w życiu?

Co naprawdę liczy się w życiu? I jak to zrobić, żeby mieć czas na wszystko? Żeby nie zabrakło nam energii na rzeczy najważniejsze, mniej ważne i te najmniej istotne, które jednak sprawiają nam przyjemność? Sprawdźmy to za pomocą eksperymentu!

Czytaj więcej

Życie w stadzie

Czy spotkaliście się kiedyś z takimi słowami, jak: wataha, kierdel, tabun, ławica czy rój? Wyobraźcie sobie, że wszystkie znaczą… to samo. To po prostu określenia stad różnych zwierząt: wilków, kozic, dzikich koni, ryb i pszczół. A czym jest takie stado? Najprościej mówiąc, jest to grupa zwierząt danego gatunku żyjących razem.

Czytaj więcej

Jak zadbać o zwierzaka na wakacjach?

Nareszcie! Tak! W końcu nadszedł długo wyczekiwany moment wyjazdu z całą rodziną na wakacje! Już tylko szybko się spakować, wrzucić do plecaka kąpielówki, ulubioną książkę, wygodne tenisówki i… O rety! A co zrobimy z naszym zwierzakiem?

Czytaj więcej

W pogoni za marzeniem

Marzenie człowieka o lataniu jest bardzo, bardzo stare. Historia ludzkości obfituje w dzieła sztuki przedstawiające ludzi ze skrzydłami, plany skomplikowanych maszyn latających i wreszcie liczne odważne próby wzniesienia się ku niebu.

Czytaj więcej