Dołącz do czytelników
Brak wyników

Jakie to ciekawe!

19 listopada 2021

NR 5 (Grudzień 2021)

Martynka i zazdrość

0 161

W klasie Martynki mikołajki są wyjątkowym dniem. Każde z dzieci przygotowuje prezenty dla jednego ze swoich kolegów. Miesiąc wcześniej Pani Ania – wychowawczyni wrzuca do wielkiej mikołajowej czapki kartki z imionami wszystkich uczniów, po czym prosi każdego po kolei o wylosowanie osoby, dla której w tym roku ma przygotować drobny upominek. Martynka miała nadzieję, że będzie mogła przygotować prezent dla swojej przyjaciółki Paulinki. Chciała podarować jej przepiękne, kolorowe kredki, które wzbudziłyby podziw wśród pozostałych uczniów w klasie.

Kiedy przyszła jej kolej na losowanie, chuchnęła na karteczkę na szczęście. Jakież było jej rozczarowanie, kiedy ujrzała na niej imię Wojtka – chłopca, który dołączył do ich klasy dopiero miesiąc wcześniej. Wojtek był trochę nieśmiały, chodził po korytarzu sam, czytał książki i nie rozmawiał zbyt wiele z pozostałymi dziećmi. 
– Ale z niego kosmita! – śmiały się pewnego razu Paulinka i Martynka. 

POLECAMY

Nie wiedziały o tym, że Wojtek stał niedaleko i wszystko to usłyszał, z powodu czego zrobiło mu się przykro. Martynka bardzo chciała zamienić się z kimś karteczkami. Pytała wszystkich po kolei, kogo wylosowali, jednak żadne z dzieci nie chciało nic powiedzieć. 
– Będzie uczciwie, jeśli przygotujesz prezent dla tego, kogo wylosowałaś – 
usłyszała za sobą głos Wojtka, na co zrobiło się jej wstyd. Czyżby chłopiec wiedział, że tak bardzo nie chciała zrobić prezentu właśnie jemu?

Po powrocie do domu Martynka usiadła do obiadu. Nie miała jednak apetytu, mieszała tylko łyżką w zupie, rozmyślając o tym, że mogła sprawić nowemu koledze przykrość. 

Po chwili dosiadł się do...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy