Dołącz do czytelników
Brak wyników

Jakie to ciekawe!

20 kwietnia 2022

NR 9 (Maj 2022)

Poczuj naturę wszystkimi zmysłami!

0 134

Za oknem wiosna w pełni – dni są dłuższe i słoneczne, temperatura wzrasta, a świat przyjemnie się zieleni. Spędzamy na zewnątrz coraz więcej czasu, a to ma na nas zbawienny wpływ.

Jak na nas wpływa natura?

Naukowcy wykazali, że wystarczy już 20 minut kontaktu z przyrodą, aby nasze samopoczucie było lepsze. Czas spędzony na zewnątrz działa uspokajająco, pomaga lepiej radzić sobie w stresujących sytuacjach oraz poprawia uwagę i koncentrację. I, o dziwo, nie potrzebujemy do tego wielkiego lasu – często do kontaktu z przyrodą wystarczy okoliczny park lub lokalny skwer zieleni. 

Jak czerpać z przyrody garściami?

Zdradzę ci, jak przy użyciu zmysłów możemy czerpać z tego kontaktu najwięcej. Pamiętaj jednak, aby zawsze dbać o przyrodę i ją szanować. 

POLECAMY

Wzrok

Dostrzeż, jakie rośliny cię otaczają – w okolicy domu, w drodze do sklepu lub szkoły, przy placu zabaw. Postaraj się zauważyć ich jak najwięcej! Może uda ci się znaleźć ulubione? 
Obserwuj okoliczną roślinność – zarówno z bliska, jak i z daleka. Znajdź kilka drzew i krzewów, które poddasz szczególnej obserwacji. Postaraj się dos...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy