Dołącz do czytelników
Brak wyników

Jakie to ciekawe!

25 listopada 2021

NR 5 (Grudzień 2021)

W czym jesteśmy podobni do płatków śniegu?

0 14

Czy zdarzyło ci się kiedyś przyglądać płatkom śniegu? Wirujące na powietrzu, opadające na nasze kurtki, przyklejające się do szyb potrafią nas zachwycić. Są piękne, delikatne, a każdy z nich ma swój własny, niepowtarzalny kształt. Naprawdę trudno jest znaleźć dwa takie same. I choć jako ludzie jesteśmy znacznie więksi od płatków śniegu, to pod względem niepowtarzalności jesteśmy do nich całkiem podobni. 
Na świecie żyje ponad 7 miliardów ludzi, to naprawdę dużo! I choć wiele nas łączy, to każdy z nas jest zupełnie inny. Jedyny, niepowtarzalny i wyjątkowy. Różnimy się nie tylko wyglądem, lecz także charakterem, tym, co lubimy robić i co sprawia nam przyjemność. Każdy z nas ma też swoje własne mocne strony, unikalne cechy i umiejętności.

Wszyscy mamy wyjątkowe cechy
Mocne strony to rzeczy, które robimy dobrze. Takie, które cenią w nas inni, ale też te, których robienie sprawia nam samym radość i daje satysfakcję. Niektórzy czują się dobrzy w rozwiązywaniu zadań matematycznych, potrafią szybko czytać albo pięknie pisać. Ale mocną stroną może być także umiejętność robienia przepysznych kanapek, słuchania innych albo pomagania im. Być może potrafisz każdego rozbawić, jesteś bardzo cierpliwy, ciekawy świata albo masz doskonałą pamięć?

POLECAMY

Obserwuj siebie
Czasem, żeby odkryć swoje mocne strony, potrzebujemy trochę czasu. Czasu na przyjrzenie się samemu sobie, dostrzeżenie tego, co jest dla...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy