Dołącz do czytelników
Brak wyników

Jakie to ciekawe!

11 marca 2022

NR 8 (Kwiecień 2022)

Wiosna zaczyna się w kuchni

0 182

Popatrz, jak świat się zieleni, Ile piękna w tej przestrzeni. Pędem wiosna tu przybyła, Wreszcie zimę rozgoniła. Pokazała nam swe barwy, Smakowite ziemi skarby. Zaraz sam też ich skosztujesz, Wierz mi, że nie pożałujesz!

Pomyśl, jakie zwierzęta kojarzą ci się z wiosną i ze Świętami Wielkanocnymi. Czy wiedziałeś, że wykorzystując świeże owoce i warzywa, pieczywo czy jajka, możemy stworzyć takie zwierzaki na swoim talerzu? Kurczak z jajka, biedronka z pomidorów – to tylko kilka czekających na ciebie przysmaków. Wypróbuj zamieszczone poniżej przepisy i zaskocz swoich najbliższych niecodziennymi, zdrowymi wiosennymi przekąskami. Zaproś do wspólnego przygotowywania posiłków mamę, tatę, dziadków lub rodzeństwo i cieszcie się smakowitą zabawą.

WIELKANOCNE KURCZACZKI (1 porcja to 89 kcal)

Składniki (2 porcje):

POLECAMY

 • jaja kurze całe – 2 sztuki (112 g)
 • marchew – ½ sztuki (22 g)
 • sałata – 4 liście (20 g)
 • pieprz czarny ziarnisty – będzie wykorzystany dla ozdoby, potrzebujecie 
 • 4 sztuki (4 g)
   


Sposób przygotowania:

 1. Ugotujcie jajka na twardo.
 2. Wyszorujcie marchewkę pod bieżącą wodą, obierzcie i jeszcze raz ją umyjcie.
 3. Umyjcie dokładnie sałatę.
 4. Z marchewki wykrójcie grzebień, dziób i udekorujcie nimi jajko. 
 5. Z pieprzu zróbcie oczy. 
 6. Na talerzyk...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy

  Marzena Żurek

  Posiada prawie 10-letnie doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi i dziećmi. Specjalizuje się w trwałej zmianie nawyków żywieniowych. Głównym obszarem jej działalności jest praca z osobami zmagającymi się z nadwagą i otyłością oraz chorobami metabolicznymi (https://dietetykmurcki.pl/).

  Uwielbia w prosty i ciekawy sposób dzielić się swoją wiedzą z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi, zachęcając ich zmiany swoich nawyków na lepsze. Udowadnia, że wdrażanie zasad zdrowego stylu życia może być nie tylko łatwe i przyjemne, ale także stanowić formę świetnej zabawy! W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni i… pisze. Jest autorką serii książek dla dzieci Przygody Tobiego (https://www.przygodytobiego.pl/), w której za pomocą zabawnych, rytmicznych rymowanek i smakowitych przepisów motywuje dzieci do prawidłowego odżywiania i zdrowego życia.