Autor: Adriana Kloskowska

       

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Samorozwój jako źródło dobrostanu

„Ja się do tego nie nadaję. To nie dla mnie. Nie umiem. Nie wiem, jak to zrobić. Nie mam czasu”. Jakże często słyszymy te słowa z ust innych ludzi. A może pojawiają się one również w naszych umysłach? Człowiek jako istota stworzona do samorozwoju potrzebuje ciągłego wzrastania. I o ile wzrastanie fizyczne w pewnym wieku się kończy, o tyle rozwój umysłowy i duchowy trwa od narodzin aż do śmierci, a jego jakość ma wpływ na nasze zadowolenie z życia.

Czytaj więcej

Jak zrobić masę plastyczną?

Wspólne przygotowywanie mas plastycznych to ogromna frajda! Warto, by dorośli i dzieci razem się w to angażowali – proste przepisy to szybkie przygotowanie mas.

Czytaj więcej

Tajemnice teatru

Może nie każdy z was był już w teatrze, ale z pewnością każdy z was choć raz w życiu o nim słyszał. A czy zdajecie sobie sprawę z tego, że w naszej części świata teatr istnieje już od około 2,5 tysiąca lat? To całkiem sporo, prawda? Dziś zabiorę was w podróż po historii teatru.

Czytaj więcej

Aktywność rzeźbi mózg „Moje ciało w przestrzeni”

„Moje ciało w przestrzeni” to zabawa, w której może brać udział dowolna liczba osób. Zadaniem każdego uczestnika jest przejście przez ścieżkę, na której napotka kilka ciekawych aktywności.

Czytaj więcej

Aktywność rzeźbi mózg „Mały akrobata”

W wakacje często spędzamy czas na świeżym powietrzu, na przykład w parku, w lesie, na placu zabaw, na plaży. Wspaniałą zabawą, w którą możecie się bawić zarówno sami, jak i z innymi dziećmi, a także z dorosłymi, jest „Mały akrobata”. Możecie do niej wykorzystać przedmioty znajdujące się wokół was. Wystarczy znaleźć pień drzewa, murek czy krawężnik, czyli coś, co będzie pełnić funkcję równoważni. Ważne, by było to miejsce bezpieczne, niezbyt wysokie i położone z dala od ruchliwych ulic oraz zbiorników wodnych.

Czytaj więcej

Aktywność rzeźbi mózg. Wodna przygoda

By mózg dobrze funkcjonował, potrzebuje ruchu, dlatego warto aktywnie spędzać czas zarówno na świeżym powietrzu, jak i w domu. Na pewno każdy z was widział kiedyś morze lub ocean – na żywo lub w telewizji. Może nawet płynęliście kiedyś statkiem, a na pewno każdy z was może to zrobić we własnym domu. Tak! Wystarczy uruchomić wyobraźnię, by przeżyć wspaniałą wodną przygodę.

Czytaj więcej