Autor: Agata Bator-Mysłek

psycholog, trener kompetencji społecznych, coach oświatowy, terapeuta pedagogiczny a do tego mama, żona i podróżniczka. Od kilkunastu lat pracuję z dziećmi, rodzicami i nauczycielami wspierając ich w rozwoju i budowaniu relacji. Współpracuję z wydawnictwem Forum Media Polska jako autor bajek, wierszyków, kart pracy i komentarzy psychologicznych dla dzieci i rodziców. Wcześniej byłam redaktorem prowadzącym czasopisma Małe Charaktery i Mindful Kids, obecnie wróciłam do bezpośredniej pracy z dziećmi i dorosłymi.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak wesprzeć dziecko, które boi się ciemności?

Lęk przed ciemnością pojawia się u dzieci w okolicach 3 urodzin. Jest on w tym wieku tzw. ”lękiem rozwojowym”, a więc takim który jest naturalny i towarzyszy większości dzieci. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy przechodzić obok niego obojętnie, licząc że dziecko samo sobie z nim poradzi.

Czytaj więcej

Jak ośmielić znajomości?

Niektórzy ludzie z łatwością nawiązują nowe znajomości, z dużą śmiałością angażują się w nowe sytuacje. Są jednak również tacy ludzie, którym sprawia to trudność. I wiecie co? To jest OK! Z nieśmiałością nie trzeba walczyć, można ją za to… oswoić.

Czytaj więcej

Ile razy świętujemy Nowy Rok?

Wyobraź sobie, że przechadzasz się po nieznanym ci mieście gdzieś w Azji. Mijasz palmy, złote buddyjskie świątynie i stoiska z egzotycznymi owocami. Na środku placu zauważasz wielkie cyfry układające się w liczbę 2566. A teraz wyobraź sobie, że jest to aktualne oznaczenie roku! Czy do tego potrzebujesz wehikułu czasu? Nie! Wystarczy, że wsiądziesz do samolotu i polecisz do Tajlandii, gdzie obowiązuje buddyjski kalendarz. Jeśli natomiast znajdziesz się w którymś z krajów muzułmańskich, może okazać się, że jesteś w roku 1443! Obowiązujący rok zależy od wydarzenia, jakie zostało uznane przez daną społeczność za początek nowej ery.

Czytaj więcej