Autor: Agata Bator-Mysłek

psycholog, trener kompetencji społecznych, coach oświatowy, terapeuta pedagogiczny a do tego mama, żona i podróżniczka. Od kilkunastu lat pracuję z dziećmi, rodzicami i nauczycielami wspierając ich w rozwoju i budowaniu relacji. Współpracuję z wydawnictwem Forum Media Polska jako autor bajek, wierszyków, kart pracy i komentarzy psychologicznych dla dzieci i rodziców. Wcześniej byłam redaktorem prowadzącym czasopisma Małe Charaktery i Mindful Kids, obecnie wróciłam do bezpośredniej pracy z dziećmi i dorosłymi.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Ile razy świętujemy Nowy Rok?

Wyobraź sobie, że przechadzasz się po nieznanym ci mieście gdzieś w Azji. Mijasz palmy, złote buddyjskie świątynie i stoiska z egzotycznymi owocami. Na środku placu zauważasz wielkie cyfry układające się w liczbę 2566. A teraz wyobraź sobie, że jest to aktualne oznaczenie roku! Czy do tego potrzebujesz wehikułu czasu? Nie! Wystarczy, że wsiądziesz do samolotu i polecisz do Tajlandii, gdzie obowiązuje buddyjski kalendarz. Jeśli natomiast znajdziesz się w którymś z krajów muzułmańskich, może okazać się, że jesteś w roku 1443! Obowiązujący rok zależy od wydarzenia, jakie zostało uznane przez daną społeczność za początek nowej ery.

Czytaj więcej

Dlaczego starsi ludzie czasem zapominają?

To, jak funkcjonują ludzie, zmienia się wraz z wiekiem, choć nie u wszystkich osób dzieje się to w taki sam sposób. Dzieci rosną, rozwijają i uczą się nowych rzeczy bardzo szybko. Dorosłym uczenie się sprawia czasami większą trudność, a osobom starszym zdarza się z kolei tracić umiejętności, które zdobyły wcześniej. Za tego typu trudności, których czasem doświadczają seniorzy, odpowiada demencja.

Czytaj więcej

Witaminy i ich tajne moce

Witaminy mają moc wspierania naszego zdrowia, dodawania energii, regeneracji i poprawy samopoczucia. Pamiętajmy, że najlepiej jest sięgać po nie w wersji naturalnej, choć czasami niezbędne jest też korzystanie z tabletek czy syropów witaminowych.

Czytaj więcej